מרקיזה

מרקיזות הינם סוככים המיועדים להצללה ולהגנה על חלון או על מבואת כניסה. בניה של מרקיזה במיקום נכון, יכולה לעזור בהסתרת הגשם ובמניעה של כניסת קרני שמש ישירות לחלל החדר. התאמה של מרקיזה לחלון או לדלת כניסה, חייבת להתייחס לרוחב החלון, גוון החלונות, והכיוון אליו פונה החלון.
לצורך בנייה של מרקיזה נכונה, רצוי וחשוב להשתמש באלומיניום, וזאת על מנת שהסוכך יהיה קל עד כמה שניתן. בניה של מרקיזה או סוכך מאלומיניום, מקטינים את משקל שלד הסוכך, ומציעים ללקוח יכולות עיבוד, כיפוף והתאמה מלאה לדרישות העיצוב של הבית. על פי רוב, אנו ממליצים לסיים את גובה המרקיזה בקו החלון או מעט נמוך מקו החלון, ולהתקין את הסוכך עד למרחק של 1.5 מ' מקו החלון. סוכך עם עומק של 1.5 מ', הינו סוכך יעיל יחסית המגן על החלון או דלת הכניסה בצורה סבירה.
חומרי הקירוי של סוככי האלומיניום ושל המרקיזות רבים ומגיעים בשלל צבעים וגוונים. חומר הקירוי הנכון ביותר הינו יריעת PVC מתוחה בשלד הסוכך, ללא לחיצה של ברגים או אלמנטים אחרים שגלויים לעין. מרקיזות האלומיניום של חברת קשתות ידועות באיכות הבניה שלהם ובאיכות חומרי הקירוי. חברת קשתות בחרה את חברת FERRARI מצרפת כספק מוביל של יריעות PVC המיועדות לקירוי של סוככים או לקירוי של מרקיזה. השימוש ביריעה הנ"ל מאפשר אורך חיים ארוך של הסוכך, ובמיוחד כאשר בונים את הסוכך מפרופילי אלומניום.